Menu
Zdrowie / Zdrowie fizyczne

Co jeść przed treningiem?

Co najlepiej jeść przed treningiem? Jaki powinien być posiłek przedtreningowy i jakie powinien spełniać funkcje? Sprawdź jakie są najlepsze sposoby!

Wbrew pozorom to posiłek potreningowy jest ważniejszy, niż posiłek przedtreningowy. Co nie oznacza, że przedtreningowy nie jest istotny. Wszystko zależy od tego kiedy trening wykonujemy, co to za trening i co już jedliśmy tego dnia. Co najlepiej jeść przed treningiem? Sprawdź!

Co jeść przed treningiem?

Trening na czczo

Jeśli zamierzasz ćwiczyć na czczo, wtedy nie musisz nic jeść przed treningiem o ile trening nie jest wykonywany później niż 30-60 min po obudzeniu (tak się zakłada). Trzeba wziąć pod uwagę również to, że w diecie która w swoim założeniu ma jedzenie tylko kilka godzin dziennie (okno żywieniowe), trening może być wykonywany nawet kilka godzin przed posiłkiem.
Ja wolę ćwiczyć na pusty żołądek, co nie oznacza, że na czczo. Jestem zwolennikiem zjedzenia delikatnego posiłku przed treningiem tylko w sytuacji jeśli odczuwa się głód lub ćwiczy się o późnej porze dnia i założenia dietetyczne spowodują, że przed snem zostaną jeszcze dwa posiłki.

Lekki posiłek przed treningiem

Posiłkiem przedtreningowym może być owoc np. jabłko lub banan czy lekkostrawne węglowodany np. wafle ryżowe z chudą wędliną.
Posiłek tego typu ma za zadanie nie powodować uczucia głodu, ani ociężenia. Znam ludzi, którzy lubią ćwiczyć na pełny żołądek, więc jeśli lubią i dobrze się przy tym czują nie powinni tego zmieniać tylko ze względu ogólne założenia. Warto pamiętać, że najważniejszy posiłek dnia jest po treningu, nawet jeśli miałby to być ostatni posiłek w ciągu dnia.


Posiłek przedtreningowy ma Ci dodać energii, a nie ją zabrać. A jak dobrze wiemy po większym posiłku często zdarza się, że dosłownie nie jesteśmy w stanie się ruszać. A jednak podczas treningu trzeba być zwinnym, rześkim i witalnym.
Słuchaj wskazówek swojego organizmu, bo on Cię nigdy nie oszuka. Często sami się oszukujemy, nie rozumiejąc sygnałów, które wysyła nam organizm i tak poprzez np. odwodnienie sięgamy po jedzenie, czując że czegoś nam brakuje. Mój brat, gdy miał 3 lata nagle chciał jeść mandarynki zamiast czekoladek. A to oznaczało, że brakowało mu czegoś co było zawarte w mandarynkach. Gdy wyłączymy emocje i myśli zostaną tylko fizjologiczne potrzeby organizmu i na nich się skupmy.
Trzeba o tym pamiętać przede wszystkim wtedy, kiedy po raz kolejny w tym tygodniu robimy coś niezgodnego z naszym organizmem, a kierujemy się jedynie podniebieniem.

5 48 Liczba ocen
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze