Kopytka przepis

Kopytka

Domi Zaremba

Kopytka to smaczne i proste w przygotowaniu danie kuchni polskiej. Jak zrobić kopytka z ziemniaków? Poznaj prosty przepis na kopytka z serem i ziemniakami!

Kopytka to kluski przygotowane z ugotowanych i rozgniecionych ziemniaków z dodatkiem twarogu, mąki i jajka. Są bardzo proste w przygotowaniu, ale nieco czasochłonne. Przygotowanie tego posiłku zajmuje około 50 min. Ziemniaki należy najpierw ugotować, rozgnieść i lekko przestudzić, a następnie zagnieść lekkie i elastyczne ciasto. Jednak czas, który trzeba poświecić na ich przygotowanie jest niczym przy ich obłędnym smaku. Kopytka po prostu rozpływają się w ustach…
Kopytka można zjeść same lub z dodatkami w różnych smakach np. słodkim jogurtem, sosem z odżywki białkowej, masłem, śmietaną, podsmażoną cebulką, kiszoną kapustą lub jako dodatek do różnych dań np. mięsnych i warzywnych gulaszów, steków czy musów owocowych.
Ziemniaki są źródłem m.in. węglowodanów, błonnika, potasu, cynku, witamin z grupy B, manganu, witaminy C, miedzi, magnezu i jodu.
Twaróg jest cennym źródłem pełnowartościowego białka, wapnia i licznych witamin.
Jak zrobić kopytka z twarogiem? Poznaj prosty przepis na kopytka z ziemniaków!


Czas przygotowania: 40 min
Kalorie: 499
Białko: 29 g
Węglowodany: 95 g
Tłuszcze: 1 g

Składniki na kopytka:

  • Ziemniaki 2-3 małe sztuki (300 g)
  • Twaróg chudy 1/2 opakowania (100 g)
  • Mąka (np. pszenna lub ryżowa) 5 łyżek (50 g)
  • Sól

Przygotowanie kopytek:

Jak ugotować ziemniaki?

Krok 1: Ugotuj ziemniaki (sprawdź przepis).

Kopytka przepis

Krok 2: Do miski włóż ugotowane ziemniaki i twaróg. Przeciśnij przez praskę lub dokładnie rozgnieć widelcem. Zostaw do lekkiego przestudzenia.

Kopytka przepis

Krok 3: Dodaj mąkę i dokładnie mieszaj oraz ucieraj łyżką. Następnie zagnieć dłońmi jednolite ciasto. Ciasto będzie lekko klejące – jeśli jednak będzie się bardzo kleiło (może to być zależne od gatunku ziemniaków) dodaj trochę więcej mąki. 

Kopytka przepis

Krok 4: Ciasto przełóż na delikatnie oprószony mąką blat lub deskę i podziel na kilka części (z mniejszych porcji łatwiej formuje się kopytka). Z każdej części formuj wałek grubości palca, delikatnie obtaczając go w mące. Uformowany wałek delikatnie spłaszcz i potnij na ukośne kilkucentymetrowe kawałki “kopytka”.

Kopytka przepis

Krok 5: W dużym garnku zagotuj posoloną wodę. Zmniejsz ogień od razu gdy woda się zagotuje. Kopytka gotuj porcjami po kilka sztuk. Ostrożnie je wkładaj do wody i delikatnie mieszaj łyżką, aby nie przyklejały się do dna garnka. Gotuj około 2- 3 min od momentu wypłynięcia. Wyciągnij łyżką cedzakową i przełóż na talerz.

Kopytka przepis

Krok 6: Zjedz od razu po przygotowaniu. 


Nasza strona to blog dietetyczny na którym codziennie publikujemy:
– porady dietetyczne
– przepisy na śniadanie
– przepisy na obiad
– przepisy na kolacje
– przepisy na przekąski
– przepisy na desery

Powiązane zagadnienia- posiłek: jak zrobić kopytka, kopytka z serem, kopytka przepis, kopytka jak zrobić, pyszne kopytka jak zrobić, kopytka jak zrobic ciasto, kopytka przepis z serem, kopytka przepis bez jajka, jak zrobić kopytka z ziemniaków, jak zrobić kopytka ziemniaczane, jak zrobić kopytka przepis, kopytka ziemniaczane bez jajka, kopytka ziemniaczane przepis, kopytka z twarogiem i ziemniakami, kopytka z twarogiem bez jajek, kopytka z serem i ziemniakami bez jajka, jak się robi kopytka przepis, jak się robi kopytka z twarogiem, ile gotować kopytka, kopytka bezglutenowe z mąki ryżowej, kopytka z ziemniaków przepis, jak zrobić kopytka z twarogiem, przepis na kopytka z ziemniaków i twarogu, kopytka przepis kalorie

Powiązane zagadnienia- blog: dietetyczne przepisy, fit przepisy, zdrowe przepisy, dietetyczne przepisy blog, fit przepisy blog, zdrowe przepisy na diecie, zdrowe przekąski, przepisy ze zdjęciami, przepisy z kalorycznością, przepisy z makroskładnikami, darmowy jadłospis, dieta online, dieta online cena


Kliknij, aby poznać inne przepisy kulinarne z poniższym składnikiem:

5 41 Liczba ocen
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

[…] śmietanowy z kurczakiem świetnie smakuje sam oraz z dodatkami np. ryżem, makaronwm, ziemniakami, kopytkami czy pieczywem.Śmietana to najwyższa warstwa surowego mleka, tradycyjnie zbierana z powierzchni z […]

Wcześniejszy wpis Następny wpis