Menu
Przepisy / Dodatki

Ogórki miodowe

Ogórki miodowe to szybka fit przekąska lub wartościowy dodatek do wielu posiłków. Jak zrobić ogórki z miodem? Poznaj prosty przepis na ogórki miodowe!

Ogórki miodowe to produkt spożywczy otrzymywany poprzez marynowanie i wekowanie ogórków w zalewie z wody, octu, cukru, miodu i soli.
Ogórki miodowe są nie tylko smaczne, ale również zdrowe. Zawierają wiele witamin i minerałów m.in. witaminy A, D, E, K i z grupy B oraz magnez, miedź, wapń, fosfor, żelazo, cynk i fluor.
Ogórki miodowe świetnie smakują zarówno same jako szybka przekąska oraz jako dodatek do wielu posiłków np. kanapek, past warzywnych i rybnych, sałatek czy jajek faszerowanych.
Jak zrobić ogórki miodowe? Poznaj prosty przepis na ogórki miodowe!
Zdrowe fit przepisy na szybkie i proste dietetyczne posiłki (dieta zbilansowana, dieta ketogeniczna, dieta niskowęglowodanowa, dieta wegetariańska, dieta wegańska, dieta bez laktozy, dieta bez glutenu, dieta lekkostrawna) oraz każdą indywidualną kombinację na życzenie otrzymasz podczas współpracy z nami za pośrednictwem naszej aplikacji dietetycznej MyProportion- więcej informacji w zakładce dieta online.


Dieta online – cena, opinie, metamorfozy, współpraca dietetyczna.

Czas przygotowania: 15 min
Kalorie: 92 (23 kcal na 100 g)
Białko: 2 g (0,4 g na 100 g)
Węglowodany: 20 g (4,9 g na 100 g)
Tłuszcze: <1 g (0,1 g na 100 g)

Składniki na słoik (500 ml) ogórków miodowych:

  • Ogórek gruntowy 12 średnich sztuk (400 g)
  • Miód 2 łyżeczki (20 g)
  • Cukier biały 4 łyżki (40 g)
  • Ocet 4 łyżki (40 g)
  • Woda 2/3 szklanki (150 g)
  • Sól

Przygotowanie ogórków miodowych:

  1. Do wekowania wybierz świeże, młode ogórki (jędrne, bez uszkodzeń i przebarwień). Unikaj zbyt dużych ogórków, które ze względu na pestki po zawekowaniu będą miękkie.
  2. Ogórki umyj zimną wodą i pokrój wzdłuż na 4 części.
  3. Przygotuj zalewę: w małym garnku umieść około 150 g wody, ocet, cukier, miód i 1/2 łyżeczki soli kamiennej do przetworów (możesz użyć soli jodowanej, ale sól kamienna ma więcej minerałów). Zagotuj, co chwilę mieszając. 
  4. Przygotuj czysty (najlepiej wyparzony) słoik o pojemności 500 ml z zakrętką. 
  5. Ogórki poupychaj w słoiku jak najciaśniej.
  6. Ogórki zalej przygotowaną wodą. Zalewa powinna w całości przykryć ogórki. Lekko potrząśnij słoikiem, aby woda wszędzie dotarła. 
  7. Słoik mocno zakręć suchym dekielkiem.
  8. Zapasteryzuj ogórki: do większego garnka wstaw zamknięty słoik i wlej wodę. Dostosuj ilość wody w taki sposób, aby sięgała mniej więcej do 3/4 wysokości słoika (lub słoików). Doprowadź do wrzenia, a następnie gotuj przez 10 min. Po upływie wskazanego czasu ostrożnie wyciągnij słoik z garnka i odstaw do ostudzenia. 
  9. Ogórki miodowe możesz otworzyć już po około tygodniu marynowania, ale warto poczekać kilka miesięcy aby osiągnęły pełniejszy smak. Zamknięte ogórki możesz przechowywać do około 6 miesięcy. Po otwarciu przechowuj je w lodówce.

Nasza strona to blog dietetyczny na którym codziennie publikujemy:
– porady dietetyczne
– przepisy na śniadanie
– przepisy na obiad
– przepisy na kolacje
– przepisy na przekąski
– przepisy na desery

Powiązane zagadnienia- posiłek: ogórki z miodem do słoików, ogórki miodowe przepis, ogórki miodowe na zimę, ogórki w zalewie miodowej na zimę, jak zrobić ogórki z miodem, ogórki w zalewie z miodem, przepisy na przetwory z ogórków, przepis na ogórki miodowe

Powiązane zagadnienia- blog: dietetyczne przepisy, fit przepisy, zdrowe przepisy, dietetyczne przepisy blog, fit przepisy blog, zdrowe przepisy na diecie, zdrowe przekąski, przepisy ze zdjęciami, przepisy z kalorycznością, przepisy z makroskładnikami, darmowy jadłospis, dieta online, dieta online cena

Kliknij, aby poznać inne przepisy kulinarne z poniższym składnikiem:

5 12 Liczba ocen
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze