Menu
Zdrowie / Umysł

Jakich zasad przestrzegać na diecie?

Jakich zasad powinno się przestrzegać stosując dietę odchudzającą? Poznaj moje najważniejsze proste zasady podczas stosowania diety! Sprawdź!

Zasady są po to, żeby je łamać, a dieta jest po to, aby ją przestrzegać… więc mamy problem.
Jakich zasad powinniśmy przestrzegać na diecie? To oczywiste- tych ustalonych na samym początku! To pytanie jest jednak źle sformułowane, ponieważ powinno brzmieć „jak przestrzegać zasad na diecie?”.
Dieta w której z góry narzucamy chore zasady, spowodowane brakiem wiedzy, świadomości i zbyt dużą wiarą w siebie (niepokrytą żadnymi wcześniejszymi dokonaniami w zakresie odchudzania), jest z góry skazana na porażkę.
Porażki oczywiście też są ważne w odchudzaniu, ponieważ gdyby ich nie było to ten artykuł byłby całkowicie niepotrzebny…Taki żart.

Jakich zasad przestrzegać na diecie?

Jak przestrzegać zasad na diecie?

Pamiętaj, że jedyne co możesz stracić podczas zmiany trybu życia na zdrowy to tkanka tłuszczowa.
Poznaj i zapisz sobie w kajeciku moje uniwersalne porady.

Cierpliwość

Ludzie nie mają cierpliwości do przestrzegania diety przez kilka dni, a mają cierpliwość żeby chodzić z fałdaleną przez całe życie.

Obierz plan i strategię

Najważniejsze w ustalaniu planu i strategii jest to, aby być w stanie ich przestrzegać nawet jeśli nie przynosiłyby efektów.

Rób to co uważasz za powinność, ale Ci się nie chce

Ty doskonale wiesz jakie błędy popełniasz, ale z racji tego że nie chce Ci się ich naprawiać szukasz innych rozwiązań np. głodówki, głodówki i głodówki.
Bo przecież po co coś naprawiać jak można zacząć od nowa. Jednak „kochanki dietetyczne” takie jak głodówki będą z Tobą tylko przez chwilę, a prawdziwa „żona” o imieniu Dieta, będzie z Tobą do końca życia. Nawet jeśli dieta od Ciebie wymaga, wkurza Cię i jest nie do zniesienia to i tak od niej nie uciekniesz. Jedynie wymkniesz się na chwilę.
Dlatego najważniejszą zasadą jest kompromis, który w przyjemny sposób doprowadzi Cię do miejsca o którym marzysz.


Podsumowując: żyj w zgodzie z samym sobą, naprawiaj to co popsute i schudnij jeśli masz z czego i Ci to przeszkadza. A jeśli Ci to nie przeszkadza- całkowicie to olej. Ja bym tak zrobił, gdyby mi to nie przeszkadzało. Jednak mam porównanie jak to jest być grubym, a jak wyrzeźbionym. Jeżeli Ty nie masz takiego porównania to jedynie spekulujesz na temat swojego życia. Jeśli chcesz mieć pewność co jest dla Ciebie najlepsze: schudnij, porównaj i zrób to co Ci podpowiada żołądek. Smacznego!

5 43 Liczba ocen
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze